اسلایدر
1398/8/29 چهارشنبه
میراث هنر آفرین گذشتگان ایران ؛ چراغ راه آینده کشور
استاندار سیستان و بلوچستان در همایش«هنر و تمدن جنوب‌شرق ایران، با محوریت شهر سوخته» تأکید کرد :
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پژوهش های میراث هنر آفرین مردم ایران در گذشته می تواند چراغ راه آینده کشور باشد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، احمدعلی موهبتی ،این مطلب را  در همایش «هنر و تمدن جنوب‌شرق ایران، با محوریت شهر سوخته» مطرح کرد و با اشاره به آنکه هنرآفرینی مردم در گذشته می‌تواند استحکام بخش حال و تضمین‌کننده آینده باشد، افزود: خداوند هنرمندی خود را در همه مخلوقات به ظهور رساند و اوج آن در انسان بود.
او گفت : انسان در اعصار گذشته ابزار و وسایلی درست کرد که امروز با محوریت شهر سوخته یافته‌هایی به دست آوردیم که در این حوزه شناسایی شده و بررسی آ‌ن چراغ راه آیندگان خواهد بود.
وی اظهار داشت: هنر مدیریت، موسیقی، دانش، علم و ... آنگونه است که ظهور آن در ایجاد یک فرهنگ سبب می‌شود تا رشد و تعالی صورت گیرد و اگر به آن بی‌توجه باشیم آسیب خواهیم دید بخصوص امروزه در سیستان و بلوچستان، فرهنگ‌های کهنی که در گذشته داشتیم، ناشناخته مانده و ما از این امر رنج می‌بریم.
استاندار سیستان و بلوچستان با اعلام اینکه این استانداری از پژوهش ها در حوزه تاریخ سیستان حمایت مادی و معنوی خواهد کرد اظهار داشت:ما نیاز داریم در حوزه باستانشناسی و اعماق تاریخ بخصوص در سیستان و بلوچستان و سنگ‌نگاره‌های فراوان و سایر آثار دفن شده در منطقه توجه ویژه داشته باشیم و این یافته‌ها را چراغ راه آینده کنیم.
وی در پایان گفت : قدمت تاریخ نشان داده که اگر اصول راز بقا را در تاریخ رعایت نکنیم محکوم به شکست خواهیم بود.

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت برای پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محفوظ می باشد

www.?????.ir