اخبار
1398/8/25 شنبه پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می کند
سمینار «ایران و ایتالیا:60سال همکاری در میراث فرهنگی»
سمینار«ایران و ایتالیا:60سال همکاری در میراث فرهنگی ایران » توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با همکاری موزه روز یکشنبه 26 آبان ماه برگزار می شود

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، جوزپه پرونه سفیرایتالیا در تهران ، پرفسور آندریانو روسی رییس ایزمئو ، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی ، محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی ، بهروز عمرانی رییس پژوهشگاه ، روح الله شیرازی رییس پژوهشکده باستان شناسی و ...در این مراسم حضور خواهند داشت .
این سمینار پیرو تفاهم نامه پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و موسسه بین المللی مطالعات مدیترانه و شرق (ایزمئو ) ایتالیا و پیشینه همکاری های 60 ساله میان ایران و ایتالیا برگزار و رایزنی فرهنگی جمهوری ایتالیا در تهران در جهت معرفی و تحکیم روابط فرهنگی میان دو کشور از این رویداد پشتیبانی می کند .
این سمینار بر چهار حوزه اصلی در میراث فرهنگی ایران شامل ؛ باستان شناسی آغاز تاریخ ، باستان شناسی دوره هخامنشی ، باستان شناسی دوره پارتی و ساسانی و حفاظت متمرکز است .
در هر یک از چهار حوزه یک سخنگوی ایرانی و ایتالیایی که در همکاری های مشترک در پروژه های میدانی حضور داشته و دارند مشارکت خواهند داشت .
گفتنی است ، در حاشیه این سمینار که ساعت 9صبح روز یکشنبه 26آبان ماه برگزار خواهد شد ، نمایشگاه «ایران و ایتالیا:60سال همکاری در میراث فرهنگی» در محل موزه ملی ایران افتتاح وتا 10آذر ماه در این مکان برقرار است

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما