اخبار پژوهشکده
1399/11/18 شنبه
فراخوان ارسال مقاله به فصلنامه «میراث ایران زمین»
فصلنامه «میراث ایران زمین» با ماهیت هنرهای سنتی که به همت گروه پژوهشی هنرهای سنتی و با همکاری دبیرخانه نشریات پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشر خواهد شد در حوزه های مرتبط مقاله می پذیرد.

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، هنرهای سنتی ایران که یکی اصیل‌ترین و مهم‌ترین میراث هنری- فرهنگی این مرز و بوم محسوب می‌‌شود، همواره به عنوان یکی از شاخصه ها و مؤلفه‌‌های اساسی زیست فکری، هنری، معنوی و اقتصادی ایران در متن زندگی مردمان این سرزمین حضوری دیرپا، مانا و پویا داشته است.
 از این رو گروه پژوهشی هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با هدف ارتقای پژوهش، حفظ، احیاء و ترویج هنرهای سنتی ایران و امکان استفاده از تتبعات و تحقیقات اهل فن و صاحب‌نظران خبره اقدام به انتشار فصلنامۀ علمی میراث ایران‌ زمین کرده است.
این نشریه به سردبیری غلامعلی حاتم پذیرای مقالات علمی- پژوهشی با رویکرد بنیادی- کاربردی به زبان فارسی همراه با ترجمۀ انگلیسی چکیده است که در محورهای زیر تألیف شده باشند.
 ماهیت هنرهای سنتی (مکاتب، سبک‌ها، هنرمندان هنرهای سنتی شامل 6 سرگروه خوشنویسی، نگارگری، هنرهای صناعی، موسیقی سنتی و مقامی، نمایش‌های سنتی و آیینی و هنرهای وابسته به معماری سنتی)،تاریخ هنرهای سنتی، حکمت، فلسفه و مبانی نظری هنرهای سنتی، اقتصاد و توسعۀ پایدار در هنرهای سنتی و استفاده از دانش و فن‌آوری در هنرهای سنتی است.
سیاست مجله همواره دسترسی آزاد همگان به مقالات بوده و در همین راستا وبسایت مجله برای تمامی علاقه‌مندان قابل استفاده است.
گفتنی است، مالکیت معنوی تمامی مقالات پس از چاپ به نویسنده(گان) تعلق خواهد داشت و آنها خواهند توانست درصورت علاقه‌مندی فایل منتشره را در سایت‌ها و صفحات مجازی بارگذاری کنند. استفاده از مطالب مجله نیز تنها درصورت ارجاع‌دهی مناسب و معتبر ممکن است.
برای ارسال مقاله به سامانه نشریات پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگی   به آدرس
http://journal.richt.ir/index.php?sid=14  مراجعه کنند.
عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما