اخبار
اتمام طرح مقایسه تطبیقی ادراک انسان شناختی سرعت در ایران و آلمان


اتمام طرح مقایسه تطبیقی ادراک انسان شناختی سرعت در ایران و آلمان
طرح مقایسه تطبیقی ادراک انسان شناختی سرعت در ایران و آلمان در قالب طرح های موظفی پژوهشکده مردم شناسی به انجام رسید.

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، علیرضا حسن زاده عضو هئیت علمی و مجری طرح مقایسه تطبیقی ادراک سرعت در ایران و آلمان، امروز «سه شنبه »گفت: فرهنگ رانندگی در کشورهای مختلف از فرایند شناختی مختلفی که متأثر از بستر و زمینه های فرهنگی است، تأثیر می پذیرد و به این دلیل در کشورهای مختلف می توان با درک فرهنگی متفاوتی از مفهوم و مقوله سرعت رو به رو شد.
اوافزود: درک سرعت در ایران دو دوره پیش و پس از مدرنیزیشن، یا نوسازی را در بر دارد و در دوره نخست(پیش و پس از اسلام) و دوره دوم، الگوهای کاملا" متفاوت و متضادی از سرعت را می توان مشاهده نمود.
عضو هئیت علمی پژوهشکده مردم شناسی  اظهار داشت : این تحقیق طی دو دوره در طی سال های2010 تا 2019 در ایران و آلمان به انجام رسیده است.
حسن زاده گفت :در دو مسیر فرانکفورت- توسکانی 2010-2013 و تهران- رشت 1293-1398 مطالعه میدانی صورت گرفته است.
وی افزود: با بررسی انسان شناختی مفهوم سرعت در شکل تطبیقی و مقایسه ای آن می توان در حوزه سیاستگذاری فرهنگی راه هایی را برای کاهش تصادفات جاده ای به عنوان یکی از معضلات جدی گردشگری و فرهنگ سفر در ایران مد نظر قرار داد و طراحی کرد.
او  از تجربه های کشور آلمان در کاهش تصادفات جاده ای از دهه 1950 تا حال و برنامه ریز های کشور یاد شده در کاهش آمار تصادفات یادکرد و عنوان نمود که در طرح مذکور راه های کاهش تصادفات جاده ای در ایران از نظر انسان شناختی آن پیشنهاد شده است.
طرح  یاد شده در قالب طرح های موظفی پژوهشکده   مردم شناسی به انجام رسیده است.

 
امتیاز دهی
 
 

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما