1396/8/22 دوشنبه
مجموعه مقالات و کاتالوگ نمایشگاه سیلا و پارس یک خاطره مشترک کتاب شد
مجموعه مقالات و کاتالوگ نمایشگاه سیلا و پارس یک خاطره مشترک به کوشش هه گان کیم ، هیان اوک ها ، جبرئیل نوکنده و ام البنین غفوری ، توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشر شد .

.


به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، «ویژگی و سیر تاریخ  امپراطوری سیلا ؛ بودون جو »، «فرهنگ طلایی امپراطوری "سیلا و "مه لیب کانگ "؛سو ن ساب هم »، «تبادلات فرهنگی بین سیلا و ایران باستان ؛بیان هون مین » مقالاتی است که در این مجموعه چاپ شده است  .
این کتاب که همزمان با تشکیل نمایشگاه «سیلا و پارس یک خاطره مشترک» منتشر شده شامل  مطالبی با عناوین «سیلا ؛سرزمین طلا »، «اشیای زرین آرامگاه بزرگ » ،«نماد اقتدار و منزلت »،«اشیای تدفینی و آرامگاه » ، «زندگی روزمره مردم سیلا »،«معماری و تزئینات وابسته »،«اشیای وارداتی از غرب آسیا »و...به همراه عکس است .
علی اصغر مونسان معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در سرآغاز این کتاب آورده است :امروزه دیپلماسی فرهنگی به یکی از ابزارهای مهم ارتباطی بین کشورها تبدیل شده است به این معنا که لزوما منافع سیاسی و اقتصادی نیست که کشورهای مختلف را به هم نزدیک می کند بلکه تمرکز بر توانمندی های فرهنگی و نقاط مشترک ، کشورها را به همدیگر نزدیک تر کنند .
او می افزاید :نکته دومی که حائز اهمیت است این که کشور ایران در منطقه بحران خیز آسیا ، از چنان امنیتی برخوردار است که ما در کمتر از یکسال شاهد برگزاری چند نمایشگاه از آثار فرهنگی سایر کشورها در موزه  ملی ایران هستیم .
بی شک پس از دیدن این نمایشگاه نام کره برای هر بازدید کننده ای یادآور فرهنگ غنی و کهنی است که مثال هایی از آن را در این نمایشگاه شاهد بوده است ، نتیجه ای که یکی از اهداف اصلی این چنین ارتباطات فرهنگی بوده و هست .
در پیشگفتار این مجموعه به قلم یو بیان هه رییس موزه ملی کیان جو جمهوری کره نیز  آمده است :سیلا یکی از شناخته شده ترین امپراطوری های کهن کره است که به مدت هزار سال حکومت کرد و سیلا و پارس در طول نقاط مشترک زیادی دارند .
او می افزاید :این نمایشگاه که روابط کهن و دوستانه دو کشور را نشان می دهد بر اساس تفاهم نامه همکاری که بین موزه ملی ایران و موزه ملی کره به امضا رسید برگزار شد .
در این نمایشگاه اشیا نفیس کره برای نخستین بار در ایران به نمایش گذاشته شده که این اشیا شامل 102ردیف و 144شی ،شامل چهار گنجینه ملی و 6گنجینه است.
عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما