1399/12/6 چهارشنبهرئیس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی
مجلس 2 هزار میلیارد تومان برای میراث فرهنگی در سال آینده کنار گذاشته است
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهتمام مجلس یازدهم بر موضوع میراث فرهنگی گفت: مجلس 2 هزار میلیارد تومان تنها برای میراث فرهنگی در بودجه سال آتی کنار گذاشته است.

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگی، محمدرضا دشتی اردکانی امروز در آیین افتتاحیه همایش ملی کاروانسراهای ایرانی(گذشته،حال،آینده) با یادآوری اینکه در حوزه انتخابی اردکان بیش از 40 کاروانسرا از دوره های مختلف تاریخی وجود دارد یادآور شد: کاروانسراها در کشور یک پدیده منحصر به فرد تاریخی است که باید بیش از پیش به آن توجه و اهتمام ویژه شود.
وی ادامه داد: کاروانسراها در گذشته مامنی بوده اند برای افراد در راه مانده، تجار، مسافران و زائران که با روحیه مهمان نوازی به رونق تجارت در کشور کمک شایانی کرده اند.
دشتی اردکانی با بیان اینکه بنده به شخصه شاهد تلاش های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بازسازی فرهنگ ایرانی هستم گفت: متاسفانه برای پاسداشت میراث ارزشمند فرهنگی و تاریخی کشور بودجه های دولتی کفاف نمی دهد و باید در این حوزه از توانایی مالی بخش خصوصی بهره گرفت.
وی افزود: بحث اصلی که در حوزه بازآفرینی میراث فرهنگی مطرح است موضوع باز تولید هویت ایرانی به عنوان یک عنصر فرهنگی غنی برای انتقال به ایندگان است که باید از گزند گذشت زمان محفوظ بماند.
به گفتنه رئیس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی، مجلس این آمادگی را دارد تا در حوزه میراث فرهنگی و پاسداشت هویت ایرانی هر اقدامی لازم است صورت دهد.
پس از او ایرج حسابی مدیر بنیاد دکتر حسابی به ایراد سخنرانی در حوزه میراث این دانشمند ارزشمند ایران اسلامی در زمینه کاروانسراها و حفظ هویت ایرانی پرداخت.

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما