1398/11/21 دوشنبهقلی نژاد :
پژوهش های هنر های سنتی فناورانه شوند
معاون فناوری و کاربردی سازی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، با گسترده و منحصر به فرد خواندن فعالیت های گروه پژوهشی هنر های سنتی بر فناورانه کردن پژوهش های این حوزه تأکید کرد .

.به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، علیرضا قلی نژاد پیر بازاری در نشست با پژوهشگران گروه پژوهشی هنر های سنتی پژوهشگاه ، افزود:معاونت فناوری و کاربردی سازی پژوهشگاه بر کاربردی سازی پژوهش های حوزه های میراث فرهنگی و گردشگری تأکید دارد .
معاون فناوری و کاربردی سازی پژوهشگاه در ادامه با بیان اینکه کرسی های ترویجی و نشست های اخلاق حرفه ای توسط این معاونت در پژوهشگاه برگزار می شود تصریح کرد : برگزاری کرسی های نظریه پردازی نیز در اولویت این مرکز هستند که در آینده برنامه ریزی خواهند شد .
وی در پایان بر همکاری پژوهشگران این مرکز در راه اندازی و به روز رسانی اطلس  ، سامانه ساتا و به روز رسانی پورتال تأکید کرد .
منیژه هادیان دهکردی معاون پژوهشی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ،نیز در این نشست با اشاره به پیشینه هنر های سنتی در ایران گفت : هر صنعتی برای رشد باید به پیشینه  هنر های سنتی توجه کند که متأسفانه این امر مغفول مانده است .
وی با اشاره به آثار ارزشمند و پژوهش های گسترده در گروه پژوهشی هنر های سنتی پژوهشگاه بر شرکت پژوهشگران در نشست ها ی تخصصی این مرکز تأکید کرد .
سید عبدالمجید شریف زاده رییس گروه پژوهشی هنر های سنتی در ادامه کار هنری را به مثابه یک امر پژوهشی تلقی کرد کرد و گفت : هنرمند نیز مانند یک پژوهشگر منابع را برای خلق یک اثر هنری جستجو می کند و به زبان هنرش آن را با الفبای بصری می نویسد .

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما