1397/4/17 يكشنبهبا مجوز پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری صورت می گیرد:
مطالعات و پژوهش های باستانی در 25 محوطه و اثر تاریخی
پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در دو هفته گذشته مجوز مطالعات و پژوهش های باستان شناسی در 25 محوطه و اثر تاریخی واقع در نقاط مختلف کشور را صادر کرد.

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، این مجوزها با ارسال نامه هایی توسط سیدمحمد بهشنی، رییس پژوهشگاه خطاب به مدیران کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان های مختلف صادر شده است.
براساس این مجوزها در 16 محوطه تاریخی گمانه زنی به منظور تعیین عرصه و پیشنهاد حریم صورت می گیرد.
یک مورد از این مجوزها شامل کاوش آموزشی گورستان های شرقی و غربی عصر آهن 2 و 3 در قره تپه سگزآباد می شود.
بنا به این گزارش، مجوز چهاردهمین فصل کاوش باستان شناسی دژالموت و فصل سوم کاوش باستان شناسی محوطه پاسارگاد نیز از جمله مجوزهای صادر شده در روزهای اخیر است.
برنامه بررسی و باستان شناختی شهرستان خرامه و همچنین منطقه هورامان کردستان ، گمانه زنی به منظور تکمیل تعیین عرصه و پیشنهاد حریم تپه چقاپور، گمانه زنی به منظور لایه نگاری محوطه سردار بوکان، از مجوزهای دیگری است که پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری صادر کرده است.
این پژوهشگاه همچنین دو مجوز گمانه زنی به منظور آوار برداری و خواناسازی و یک مجوز برنامه بررسی آرکئوژئوفیزیک به روش مغناطیس سنجی صادر کرده است.
گفتنی است که از آغاز سال تاکنون افزون بر مجوزهای مورد اشاره،  58محوطه و اثر تاریخی دیگر مورد بررسی، مطالعات و پژوهش های باستان شناسی قرار گرفته است.

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما