1398/10/23 دوشنبهرییس پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری خبر داد
پایان ترجمه کتاب سازگاری انسان
رییس پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری از پایان ترجمه کتاب سازگاری انسان در این پژوهشکده خبر داد.

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، علیرضا حسن زاده با اعلام خبر پایان ترجمه کتاب سازگاری انسان گفت: کتاب یاد شده اثر امیلیو. اف. موران در حوزه مطالعات مردم شناسی زیست محیطی به رشته تحریر درآمده است.
وی با اشاره به ضرورت ترجمه چنین آثاری تصریح کرد: با توجه به مشکلات و مصایب زیست محیطی مانند خشکسالی، سیل، زلزله، رانش زمین و آلودگی های زیست محیطی که گریبانگیر کشور عزیزمان را گرفته نیازمند ترجمه آثاری هستیم که درک روشنی از پیوند دو مقوله زیست محیطی و مردم شناسی را به ما نشان دهد.
حسن زاده افزود:یکی از کتاب های مرجع مردم شناسی در حوزه زیست محیطی کتاب سازگاری انسان بود که به همت پژوهشکده مردم شناسی برای درک بهتر این پیوند مورد ترجمه قرار گرفت.
وی با بیان اینکه مترجم این کتاب یکی از مترجمین نام آشنای کشور به نام اکبر افسری است اظهار داشت: مترجم مذکور بیشتر به خاطر ترجمه آثار ادوراد سعید در ایران شناخته می شود و آثار بسیار مهم او توسط ناشرین معتبر طی سال های گذشته منتشر شده است.
حسن زاده ادامه داد: کتاب سازگاری انسان محصول تحقیقات دانشمند و استاد دانشگاه آمریکا امیلیو. اف. موران بوده و شامل مواردی از مشکلات زیست محیطی و طریقه مدیریت آن توسط دانش مردم شناسی است همچنین از دیگر فصل های این کتاب می توان به مردم در اکوسیستم ها، نظریه های مرتبط با تعاملات انسانی در قرن 20، زیست بوم فرهنگی، انسان شناسی زیست محیطی، مفاهیم مورد استفاده و روش های بنیادین، مطالعات مردم شناسی زیست محیطی در سرزمین های خشک، حاره ای و جهت گیری های جدید در مردم شناسی زیست محیطی نام برد.
وی در پایان با تاکید بر اینکه ترجمه این کتاب براساس آخرین ورژن منتشر شده آن در سال 2014 است گفت: پژوهشکده مردم شناسی ترجمه این اثر را در اختیار مرکز معرفی فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری قرار داده تا با توجه به اولویت های مهم کشور در حوزه زیست محیطی و مسایل و مشکلاتی که کشور دارد، منتشر شود.

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما