1399/12/29 جمعه
رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری درگذشت میرعابدین کابلی استاد پیشکسوت باستان شناسی را تسلیت گفت
بهروز عمرانی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری طی پیامی درگذشت استاد پیشکسوت باستان‌شناسی میرعابدین کابلی را به جامعه باستان شناسی ایران تسلیت گفت.

.


به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، در متن این پیام آمده است:
تلاش‌های میرعابدین کابلی باستان‌شناس، پژوهشگر  در محافل ایرانی و خارجی برای اعتلای نام باستان شناسی ایران بر هیچ کسی پوشیده نیست.
اودر کنار چند دهه فعالیت باستان شناسی با ارائه مقالات و تألیف کتاب‌های با ارزش در حوزه باستان‌شناسی نقش موثر و بزرگی در حوزه باستان شناسی ایران  ایفا کرد .
کابلی محقق و مولف  آثار بسیاری در حوزه باستان‌شناسی است و  تالیفات او از حیث رجوع و استناد مقالات داخلی و خارجی جزو ارزشمند ترین منابع دانشگاهی در تحقیقات تاریخی است.
ضایعه درگذشت و فقدان استاد عابدینی را به پیشکسوتان، اساتید، دانشجویان، علاقمندان و فعالان حوزه میراث فرهنگی و باستان شناسی ایران تسلیت می‌گویم و از درگاه ایزدمنان برای آن مرحوم رحمت واسعه و غفران الهی و برای بازماندگان محترم صبر و بردباری خواستارم.
 میر عابدین کابلی در سال ۱۳۲۲ در شهرستان بابل متولد شد. وی تحصیلات خود را در رشته باستان شناسی تا مقطع لیسانس در دانشگاه تهران ادامه داد و مقطع کارشناسی ارشد را بدلایلی در همان دانشگاه ناتمام رها کرد. کابلی فعالیت خود را در اداره کل باستان شناسی پس از انجام خدمت سربازی آغاز کرد و از آن زمان در بسیاری از کاوش های باستان شناسی با مسئولیت های مختلف شرکت کرده است. این کاوش ها به دوران مختلف تاریخی مربوط می شوند. وی در خصوص مطالعات و پژوهش های انجام شده صاحب تالیفات متعددی است.

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما