1397/10/15 شنبهبا همکاری پژوهشگاه صورت می گیرد :
نمایش میراث مشترک ایران و جهان در 10کشور عضو اکو
نمایشگاه تابلوهای پژوهشی در حوزۀ «میراث مشترک ایران و جهان » به مناسبت چهل سالگی انقلاب به طور همزمان در دهه فجر در کشورهای عضو اکو برگزار می شود .

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، مرتضی رضوانفر عضو هیأت علمی پژوهشکده زبان شناسی ، کتیبه ها و متون امروز «شنبه » با اعلام این خبر ، پیشینه برگزاری این نمایشگاه را اجرای پروژه «بررسی کتیبه های فارسی در جهان » توسط پژوهشگاه عنوان کرد .
او از جمله دستاوردهای اجرای این پروژه را برگزاری نمایشگاهی با عنوان «مساجد ایرانی در مسیر راه ابریشم» در سمینار راه ابریشم در عشق آباد دانست و افزود : ابوذر ابراهیمی ترکمان رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این سمینار که توسط یونسکو برگزار شده بود، پیشنهاد این نمایشگاه را در 40سالگی انقلاب با همکاری کشورهای عضو اکو مطرح کرد .
رضوانفر با بیان این که تابلو های به نمایش در آمده در این نمایشگاه متشکل از عکس بنا ، عکس کتیبه و متن خوانده شده از کتیبه و اطلاعاتی در باره بنا، هستند تصریح کرد : این تابلو ها پژوهشی هستند و صرفا جنبه تصویری ندارند .
او با اشاره به برگزاری این نمایشگاه در 10کشور عضو اکو به طور همزمان با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ، اکو و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت :تمامی این کشورها دارای کتیبه های فارسی و میراث مشترک هستند .
رضوانفر با بیان اینکه برخی از این نمایشگاه ها با برگزاری نشست های علمی همراه خواهد بود افزود : پژوهش میراث مشترک ایران و جهان، به صورت میدانی انجام شده و از بنادر شرقی چین تا شرق افریقا و قلب اروپا را شامل می شود و گسترۀ تبادلات فرهنگی و تمدنی ایران و جهان را به نمایش میگذارد.

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما