1397/10/22 شنبهعضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:
بدون در نظر گرفتن میراث فرهنگی نمی توان برنامه توسعه نوشت
پروانه سلحشوری با تأکید بر این نکته که بدون در نظر گرفتن میراث فرهنگی نمی توان برنامه توسعه نوشت تصریح کرد : با معرفی ، حفاظت و مرمت میراث فرهنگی می‌توانیم گردشگری در ایران را رونق ببخشیم .

.


به گزارش«امروز » روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، این مطلب را در دیدار با بهروز عمرانی سرپرست پژوهشگاه مطرح کرد و با بیان ضرورت پرداختن به میراث فرهنگی گفت: با معرفی ، حفاظت و مرمت میراث فرهنگی می‌توانیم گردشگری در ایران را رونق ببخشیم .
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان این نکته که میراث فرهنگی می‌بایست زیربنای گردشگری در ایران باشد تصریح کرد :این امر همچون گذشته باید توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری دنبال شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه های مطالعاتی ، بررسی و کاوش های باستان شناسی که توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، در محوطه های تاریخی صورت می گیرد افزود: در نتیجه این فعالیت ها به تدریج سایت‌موزه‌ها به وجود می‌آیند که با جذب گردشگران داخلی و خارجی  منجر به اشتغالزایی شده و همچنین هویت ملی و محلی را تقویت می کنند .
سلحشور کارکرد دیگر این امر را جلوگیری از مهاجرت روستاییان به مناطق شهری و تخلیه نشدن روستا ها دانست که امروزه به شکل گسترده ای در حال شکل گیری است و گفت : تخلیه روستاها آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی جبران‌ناپذیری را در کشور به وجود آورده است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه در حوزه گردشگری نباید به صورت جزیره‌ای و بدون در نظر گرفتن میراث فرهنگی عمل کرد افزود : بدون در نظر گرفتن میراث فرهنگی نمی توان برنامه توسعه نوشت زیرا میراث فرهنگی و حفاظت از آن یکی از منابع توسعه پایدار در ایران است.
وی تصریح کرد :  دستگاها و نهادهای مختلف می‌بایست در امر توسعه و گردشگری هماهنگ با پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری حرکت کنند تا توسعه‌ای پایدار و همه جانبه رخ دهد که یقینا این راهی برای دستیابی به اشتغال پایدار خواهد بود و بخش اعظمی از بیکاری و مشکلات اجتماعی را التیام خواهد بخشید.

 

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما