1398/12/25 يكشنبهمعاون فناوری و کاربردی سازی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری خبر داد
در ایام قرنطینه کرونا از خانه به بازدید موزه ملی ایران بروید
معاون فناوری و کاربردی سازی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به پروژه فن‌آورانه این پژوهشگاه برای راه اندازی اپلیکیشن موزه مجازی گفت: در ایام قرنطینه کرونا با استفاده از این اپلیکیشن می توان در خانه از موزه ملی ایران بازدید کرد.

.


به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، علیرضا قلی نژاد پیربازاری با بیان اینکه این معاونت تلاش کرده است تا از استارتاپ های فناورانه در حوزه گردشگری حمایت همه جانبه ای داشته باشد تصریح کرد: ما در این سال ها کوشیده ایم تا با استفاده از نیروهای فناور و دانش فنی پژوهشگاه و بهره گیری از ایده های نوآورانه برای توسعه کسب و کارهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری گام برداریم.
وی افزود: در واقع فعالیت های اقتصادی این اقدامات برعهده استارتاپ‌ها، شرکتهای خلاق و دانش‌بنیان بوده و پژوهشگاه تلاش کرده تا به پشتیبانی از آن ها برای راه اندازی و سهولت در خدمت رسانی بپردازد.
وی با تاکید بر اینکه پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در این راستا به دنبال پاسخگویی نوین به نیازهای جامعه در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری است اظهار داشت: ما تلاش کردیم تا از نیروهای فعال در حوزه های فناورانه خارج از بدنه دولت برای پیشبرد اهداف و پاسخگویی به نیازهای جدید جامعه در این حوزه با بهره گیری از دانش روز استفاده کنیم.
قلی نژاد پیربازاری ادامه داد: به این منظور پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری به محوریت معاونت فناوری و کاربردی سازی مرکز نوآوری خود را در سال ۹۷ در یک خانه تاریخی ثبت ملی شده موسوم به خانه تاریخی سرهنگ ایرج در محله پامنار تهران برای امور فناورانه و استقرار شرکت های نوآور با همکاری معاونت فناوری ریاست جمهوری راه اندازی کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت ویژه امروزه کشور و شرایط به وجود آمده برای مقابله با ویروس کرونا گفت:در وضعیت عادی این شرکت ها به صورت طبیعی با بهره‌مندی از ظرفیت های کشور هم پا با سایر کسب و کارها پیش می روند با این حال در مواقع بحرانی به دلیل چابکی که این شرکت‌ها و گروه واحدهای فناور دارند می‌توانند بهتر خود را با شرایط موجود وفق داده و سریع تر به نیازهای میراث فرهنگی و گردشگری از مسیر هایی کوتاهتر و کم هزینه تر پاسخ دهند.
وی افزود:امروزه که ما با یک معضل اجتماعی، بهداشتی و درمانی با نام کرونا در کشور مواجه هستیم و به هر حال بنا به توصیه ها گرد آمدن در محیط‌هایی بسته از جمله موزه ها با مشکل مواجه شده ،یکی از شرکت های فناورانه تحت حمایت ما با بیش از یک سال فعالیت دراین حوزه توانسته این چالش را به یک فرصت بدل کرده و امکان بازدید از موزه عا را به صورت مجازی برای کاربران فراهم کند.
معاون فناوری و کاربردی سازی پژوهشگاه با اشاره به پیشقدم شدن موزه ملی برای این منظورو آغاز شکل گیری موزه مجازی در این موزه  تصریح کرد: استفاده از این بازدید مجازی با وجود آنکه ما را از بازدید حضور بی نیاز نخواهد کرد اما اطلاعات قابل قبولی را در اختیار بازدید کننده قرار می دهد تا موزه ها بتوانند در این شرایط نیز به رسالت‌های فرهنگی که در جامعه دارند عمل کنند.
 در ادامه محمدرضا محمدی مدیر عامل شرکت فردا در جهان در خصوص اقدامات این شرکت در حوزه مجازی سازی بازدید از موزه ها گفت: با توجه به شیوع کرونا و اهمیت بازدید مجازی موزه ملی ایران تصمیم گرفتیم که نمایشگاه‌های این موزه از جمله موزه آلیکانته رو به صورت مجازی در اختیار مخاطبین در ایام نوروز و بعد از آن قرار دهیم.
وی ادامه داد:شرکت ما با حمایت معاونت فناوری و کاربردی سازی پژوهشگاه میراث فرهنگی این افتخار را داشت که با موزه ملی ایران همکاری جدی را آغاز کند و خدمات متنوعی را از طریق اپلیکیشن خود در اختیار مخاطب و بازدیدکنندگان مجازی قرار دهد.
محمدی اظهار داشت؛ در اپلیکیشن مذکور تلاش شده  تا اطلاعات مفیدی گردآوری و در قالب  سرگرمی و پرسش و پاسخ  به مخاطب عرضه شود تا در این ایامی که امکان بازدید حضوری وجود ندارد علاقه مندان از آثار موجود در موزه ملی اطلاع یابد و پس از گذر از این شرایط با دست پر به بازدید واقعی از موزه بپردازند.

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما