1396/8/23 سه شنبه
اعلام آمادگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برای مشارکت در طرح های حوزه ایران فرهنگی
پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در نشستی مشترک با اکو برای تامین نیمی از هزینه های طرح های مشارکتی در حوزه ایران فرهنگی و همچنین جلب مشارکت های پژوهشی در حوزه های مختلف میراث فرهنگی از جمله باستان شناسی و مردم شناسی اعلام آمادگی کرد.

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، در این نشست که «امروز »با حضور نماینده موسسه فرهنگی اکو و نمایندگان پژوهشگاه برگزار شد، پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری آمادگی خود را برای پرداخت 50 درصد هزینه های طرح های مشارکتی در حوزه ایران فرهنگی مطابق برنامه 6 توسعه اعلام کرد.
در ادامه نشست در زمینه برگزاری اجلاس کتابخانه های ملی به میزبانی کتابخانه ملی تاجیکستان بحث و تبادل نظر شد.
پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ضمن اعلام آمادگی در راستای جلب مشارکت های پژوهشی در حوزه های مختلف میراث فرهنگی اعم از باستان شناسی، مردم شناسی و غیره در داخل ایران و کشورهای منطقه، از موسسه فرهنگی اکو خواست در زمینه برقراری ارتباط بیشتر با کشورهای منطقه مساعدت لازم را انجام دهد.
در ادامه نشست پیشنهاد شد موسسه فرهنگی اکو در راستای میزبانی برای برگزاری کارگاه موزه سبز مذاکراتی را با کشورهای عضو این موسسه انجام دهد، این در حالی است که پژوهشگاه برای تامین بخشی از هزینه ها و دعوت از اساتید اعلام آمادگی کرد.
همچنین پیشنهاد شد، پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برای معرفی برنامه ها و فعالیت های خود در جلسه رایزن های فرهنگی عضو اکو شرکت داشته باشد. در ادامه در زمینه تبادل کتاب و انتشارات بین پژوهشگاه و اعضا اکو بحث و تبادل نظر شد.
موسسه فرهنگی اکو در این نشست متعهد شد موارد پیشنهادی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری را در کمیته RPC اکو مطرح و نتیجه را تا یک ماه آینده به پژوهشگاه اطلاع دهد.
گفتنی است سال گذشته نخستین همکاری مشترک پژوهشگاه با موسسه فرهنگی اکو در قالب برگزاری اولین کارگاه بین المللی "شرایط محیطی و حفاظت پیشگیرانه – به سوی موزه سبز"  با مشارکت سازمان ها و نهادهایی از جمله وزارت امور خارجه، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، موسسه فرهنگی اکو و معاونت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صورت گرفت.
 


عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما