1398/10/24 سه شنبهرئیس پژوهشکده باستان شناسی
پیشکسوتان بخشی از حافظه باستان شناسی ایران هستند
رئیس پژوهشکده باستان شناسی با اشاره به خصوصیات بارز دکتر مستوفی فرد گفت: پیشکسوتان بخشی از حافظه باستان شناسی ایران هستند.

.

به گزارش پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، روح الله شیرازی در مراسم نکوداشت استاد بزرگ باستان شناسی و موزه داری دکتر رضا مستوفی فرد که امروز در موزه ملی ایران به همت این پژوهشگاه برگزار شد بر لزوم مستندنگاری دانش و روش زندگی پیشکسوتان برای درس به آیندگان تاکید و اظهار داشت: بزرگان و پیشکسوتان می توانند به عنوان حافظه تاریخی و بخشی از دانش آن علم  محسوب شوند و سلوک و  سیره اساتید باستان شناسی از این امر مستنثنی نبوده و  مستند نگاری روش کاری آن ها به توسعه علم در این رشته منجر می شود.
وی ادامه داد: بر همین اساس خاطرات، پیشه و شیوه زندگی پیشکسوتان باید به عنوان یک گنجینه ارزشمند ثبت شده و مورد بهره برداری قرار گیرند.
شیرازی با تاکید بر اینکه باید بعد از ثبت و ضبط گنجینه مذکور در حفظ و شناسایی ان به نسل های بعدی کوشش های وسیعی صورت گیرد افزود: در ابتدای امر باید چنین گنجینه ای را خوب بشناسیم و این گنجینه را چراغ راه و هدایت گر نسل آینده علم و دانش این مرز و بوم بدانیم.
وی در تشریح خصوصیات دکتر رضا مستوفی گفت: منش بالا و وقار این استاد ارجمند همچنین چگونگی فعالیت های او از نکات جالبی است که در ذهن من حک شده است.
رئیس پژوهشکده باستان شناسی در پایان گفت: یکی از کاوش های برجسته حوزه باستان شناسی قطعا محوطه مارلیک است که سابقه حضور استاد مستوفی فرد در آن نشانه قدرت و دانش بالای ایشان در حوزه باستان شناسی است.

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما