1397/10/15 شنبه
آغاز گمانه زنی های باستان شناسی در محوطه میمه 4 دهلران
پروژه گمانه زنی به منظور حصول اطمینان از لایه های باستانی محوطه میمه 4 در حوضه آبگیر سد میمه در شهرستان دهلران در حال اجرا است.

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، بهزاد فریادیان سرپرست هیأت باستان شناسی امروز «شنبه » هدف از اجرای این پروژه را بررسی آثار و لایه های فرهنگی- تاریخی موجود در این حوضه عنوان کرد .
وی افزود: با توجه به اهمیت این سایت های تاریخی که در بررسی اولیه احتمالا به دوران پارینه سنگی و نیز تاریخی و اسلامی بر می گردد، لزوم انجام مطالعات بیشتر به منظور مستندسازی، مستندنگاری، انجام تاریخ نگاری دقیق و کاوش های نجات بخشی را محرز کرده است.
فریادیان این فعالیت علمی را در راستای انجام تفاهم نامه  بین سازمان و وزرات نیرو دانست و عنوان کرد: بدین منظور با استقرار سه تیم علمی در سد میمه در حال مطالعات بیشتر باستان شناسی هستیم.
گفتنی است ، سد میمه در شهرستان دهلران در استان ایلام و بر روی رودخانه بزرگ میمه به عنوان یکی از بزرگترین و پر اهمیت ترین سدهای ملی کشور به منظور جلوگیری از هدر رفت آب به خارج از مرزها و آبیاری مزارع دیم پایین دست خود در دشت دهلران در حال ایجاد است.

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما