1399/2/31 چهارشنبهدر نشست تخصصی
« همه گیری کرونا و تاثیر آن بر میراث فرهنگی، گردشگری و موزه های ایران» بررسی شد
نشست« همه گیری کرونا و تاثیر آن بر میراث فرهنگی، گردشگری و موزه های ایران» در چارچوب نشست های همایش ملی« پیامدهای اجتماعی و فرهنگی کرونا بر حوزه میراث فرهنگی گردشگری و صنایع فرهنگی خلاق» توسط سه پژوهشگاه «میراث فرهنگی و گردشگری» ،«فرهنگ هنر و ارتباطات »و « علوم انسانی و مطالعات فرهنگی »در هفته میراث فرهنگی برگزار شد.

.


به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، در این نشست که دبیری آن را مصطفی اسد زاده بر عهده داشت  نعمت الله فاضلی استاد پژوهشگاه علوم انسانی از تغییر کلان روایت میراث فرهنگی با ظهور کرونا سخن گفت و تغییر سبک زندگی را یکی از نتایج ظهور کرونا و تاثیر آن بر صنعت گردشگری دانست. 
وی افزود: این بیماری آسیب پذیری مدل های موجود از صنعت گردشگری و مدیریت میراث فرهنگی را نسبت بحران های زیستی و طبیعی و زیست محیطی نشان می دهد.
در ادامه این نشست منیژه هادیان عضو هیات علمی و معاون پژوهشی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری تغییر کارکرد موزه ها و روش های ارتباطات با مخاطبین موزه را به بحث نهاد.
وی از لزوم تدوین قوانین و قواعد جدید و درک نیازها و مسائل مراجعین موزه سخن گفت و اهمیت انجام مطالعات جدید در زمینه موزه را یاد آور شد.
عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما