1396/10/20 چهارشنبهدر بررسی و شناسایی نجات بخشی مسیر آزادراه کرمان- بندرعباس صورت گرفت:
کشف محوطه های پارینه سنگی در نزدیکترین پسکرانه های خلیج فارس
سرپرست هیأت بررسی، شناسایی نجات بخشی مسیر آزادراه کرمان- بندرعباس از جمله نخستین دست آورد های این طرح را کشف محوطه های پارینه سنگی در نزدیکترین پسکرانه های خلیج فارس اعلام کرد .

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، سلمان انجم روز سرپرست هیأت باستان شناسی امروز «چهارشنبه »  با اعلام این خبر گفت :بررسی باستان شناسی مسیر آزادراه کرمان- بندرعباس(محدوده استان هرمزگان) با اهداف شناسایی، مطالعه و حفاظت آثار و محوطه های موجود در مسیر پیشنهادی این آزادراه آغاز شد.
او افزود :بررسی یادشده اطلاعات لازم را برای برنامه ریزی در زمینه اجرای طرح  آزادراه و همچنین انجام مطالعات باستان شناسی آتی در منطقه فراهم می کند.
این باستان شناس اظهار داشت  :در نتیجه این بررسی می توان برنامه ریزی های جامعی برای انجام برنامه های عمرانی و حفظ میراث فرهنگی انجام داد.
 به گفته انجم روز ،با شناسایی آثار و محوطه های موجود در منطقه، افزون بر حفاظت از آنها می توان در زمینه شناخت وضعیت فرهنگی منطقه در دوره های مختلف آن به اطلاعات مهمی دست یافت.
او افزود :  محدوده بررسی در استان هرمزگان در برگیرنده مسیری به طول 130 کیلومتر است که جمعا با عرض 2 کیلومتری پیشنهاد شده از سوی پژوهشکده باستان شناسی، شامل محدوده ای به وسعت 260 کیلومتر مربع می شود که به صورت فشرده مورد بررسی قرار می گیرد.
این باستان شناس ، از جمله نخستین دست آورد های این بررسی، شناسایی را  کشف محوطه های پارینه سنگی در نزدیکترین پسکرانه های خلیج فارس دانست .
برنامه بررسی نجات بخشی مسیر آزاد راه کرمان بندر عباس محدوده استان هرمزگان با مجوز ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در حال انجام است .

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما