1396/10/18 دوشنبه
همکاری حفاظتی و مرمتی ایران و ایتالیا در تخت جمشید
پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی –فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در زمینه مستند نگاری و حفاظت و مرمت آثار محوطه میراث جهانی تخت جمشید و منظر فرهنگی آن با مرمتگران ایتالیایی همکاری می کند .

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، کامران احمدی رییس پژوهشکده حفاظت و مرمت  آثار تاریخی ـ فرهنگی امروز دوشنبه با اعلام این خبر گفت : در راستای توسعه همکاری های علمی، آموزشی، پژوهشی و فنی بین پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی ـ فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، پایگاه میراث جهانی تخت جمشید و موسسه مرمت گران بدون مرز ایتالیا، یادداشت تفاهم همکاری سه جانبه  مبادله شد .
او  از اهداف اصلی این یادداشت تفاهم را مستندنگاری و حفاظت و مرمت آثار در محوطه میراث جهانی تخت جمشید و منظر فرهنگی آن  اعلام کرد .
به گفته احمدی ، طبق این تفاهم نامه  طرفین در زمینه پژوهش و تحلیل داده های گردآوری شده و همچنین توسعه بانک اطلاعاتی مرتبط با آثار همکاری خواهند کرد.
رییس پژوهشکده حفاظت و مرمت  آثار تاریخی ـ فرهنگی اظهار داشت : آموزش پژوهشگران جوان در زمینه حفاظت و مرمت و همچنین چاپ و انتشار دستاوردها از دیگر موضوعات مورد تفاهم در این همکاری است.
او  افزود : این یادداشت تفاهم از پاییز امسال به مدت پنج سال اعتبار خواهد داشت. 
وی در پایان تصریح کرد :سرپرستان هیأت مشترک ایرانی -ایتالیایی در کاوش های تل آجری واقع در حریم تخت جمشید از جمله اعضای کارگروه نظارتی بر اجرای بهینه این یادداشت تفاهم هستند که بر روند اجرای برنامه ها و فعالیت ها نظارت خواهند کرد .

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما