1397/6/21 چهارشنبه
کشف آثاری از دوران اشکانی و ساسانی در حوالی بروجرد
آثاری از عصر آهن 3، دوران تاریخی(اشکانی و ساسانی) و قرون اولیه اسلامی در تپه های رمضان و آهنگران در نزدیکی شهر بروجرد استان لرستان کشف شد.

.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، موسی سبزی، سرپرست گمانه زنی برای بررسی میزان تداخل آزاد راه اراک – خرم آباد با عرصه تپه های رمضان و آهنگران امروز چهارشنبه با اعلام این خبر گفت: تپه های رمضان و آهنگران در نزدیکی شهر بروجرد و در حاشیه شرقی دشت سیلاخورقرار دارند که هر دو در سال 1381 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده اند.
او با اشاره به فاصله 200 متری بین محوطه های مورد اشاره افزود: از آنجا که آزاد راه خرم آباد- اراک از میانه دو محوطه عبور می کند، برای جلوگیری از روند تخریب آنها بایستی عرصه آنها بطور دقیق مشخص می شد.
به گفته وی،  در حقیقت با مشخص کردن وضعیت عرصه این تپه ها و ارائه¬ ضوابط مربوطه می-توان علاوه بر حفاظت از آنها، راهکارهای مناسب را نیز ارائه داد.
این باستان شناس در ادامه از ایجاد 31 گمانه با ابعاد 5/1×5/1 متر در راستای انجام عملیات گمانه زنی به منظور تعیین میزان تداخل آزاد راه اراک-خرم اباد با عرصه تپه های رمضان و آهنگران خبر داد و گفت: بر اساس یافته های بدست آمده از گمانه های ایجاد شده در اطراف و فاصله بین دو محوطه، این تپه¬ها دارای آثاری از عصر آهن سه، دوران تاریخی(اشکانی و ساسانی) و قرون اولیه اسلامی هستند.
مجوز گمانه زنی به منظور میزان تداخل آزاد راه اراک-خرم اباد با عرصه تپه های رمضان و آهنگران توسط رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری صادر شده است.

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما