1399/4/7 شنبه
موضوع «کرونا و اقتصاد گردشگری فاصله »مورد بحث قرار گرفت
نشست «کرونا و اقتصاد گردشگری فاصله» از سلسله پیش نشست های همایش ملی پیامدهای فرهنگی و اجتماعی کرونا توسط پژوهشکده مردم شناسی برگزار شد.

.


به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، مجید گلپایگانی متخصص حوزه گردشگری در این نشست که  با دبیری علمی مصطفی اسد زاده و سعید امیریان برگزار شدگفت: کشور ما پیش از کرونا به خاطر تحریم ها در حوزه گردشگری با مشکلاتی روبرو بود که با راهکارهای ایجاد گردشگری های شرق در صدد بهبود آن برآمد.
او با اشاره به اینکه وجود کرونا در این زمینه باعث بروز مشکلاتی شده تصریح کرد: در این زمینه بهترین اقدام ما برنامه ریزی برای دوران پساکرونا است و ابعاد آموزشی در حوزه گردشگری را می توانیم تقویت کرده و بر برنامه هایی که تحولات و آینده مسیر در زمان های بحرانی را که مشخص می کند تاکید داشت.
سعید امیریان سخنران بعدی نشست در ادامه افزود: در مسیر گردشگری فقط کرونا چالش نبوده و چالش های دیگری مانند اتفاق ۱۱ سپتامبر، بیماری سارس در ۲۰۰۳ و رکود اقتصادی جهانی در ۲۰۰۸ باعث بحران هایی در حوزه گردشگری شده است  اما بدترین اتفاق همین پدیده کرونا بوده که به شدت تمایل به سفر را کاهش داده و در کنار این امر صنایع مربوط به گردشگری مانند حمل و نقل، هتل داری و صنایع وابسته به آن است .
 به گفته وی ، این مشکل البته مختص به ایران نیست و مشکلی جهانی است بنابراین باید مدلی را طراحی کنیم که از این به بعد آسیب های گردشگری را که هر لحظه ممکن است با آن روبرو شویم را مورد توجه اساسی نشان دهد.

 

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما