صفحه اصلی
منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
اخبار
اخبار
اطلاعيه‌ها
تقويم
جستجو
درباره ما
رویدادهای مهم
لوگوی پژوهشگاه
لوگوی زبان شناسی
مجله
منو
ورود كاربران
1396/4/19 دوشنبه
چاپ کتاب گنجینه سکه های ارومیه در مجموعه کتابهای SNS
گنجینه سکه های ارومیه (پیرانشهر ) به عنوان یک جلد از مجموعه کتاب های SNS «مجموعه کتاب های مرجع سکه شناسی سکه های ساسانی» به چاپ رسید .

.


گنجینه سکه های ارومیه (پیرانشهر ) به عنوان یک جلد از مجموعه کتاب های SNS «مجموعه کتاب های مرجع سکه شناسی سکه های ساسانی» به چاپ رسید.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری داریوش اکبر زاده عضو هیأت علمی پژوهشکده زبان شناسی ، متون و کتیبه های پژوهشگاه و نویسنده اول کتاب با اعلام این خبر گفت :در سال 2007(1386) هنگام ساخت یک پاسگاه مرزی در مرز ایران و عراق بیل لودر شماری ارزشمند از سکه های ساسانی را نمایان ساخت .
او افزود :این گنجینه ارزشمند که در موزه ارومیه نگهداری می شود شامل 1267سکه مربوط به پادشاهان سده ششم میلادی (پایان روزگار ساسانی ) است .
اکبر زاده این گنجینه را بزرگترین گنجینه شناخته شده خسرو دوم از یک محوطه مشخص در کنار سکه های ارزشمند خسرو اول و هرمز چهارم اعلام کرد .
وی با اشاره به اینکه مطالعه و پژوهش در مورد این سکه ها بیش از شش سال به طول انجامید تصریح کرد :برای نخستین بار است که پژوهشی از ایران در شمار کتاب های SNSقرار می‌یرد .
این عضو هیأت علمی پژوهشکده زبان شناسی ، متون و کتیبه های پژوهشگاه گفت : مجموعه کم نظیر در جهان سکه شناسی و ایران شناسی ،آزمایشات دقیق فنی به منظور شناخت ترکیبات شماری از سکه ها ، پردازش های آماری دقیق از کمترین دلایل قرار گرفتن این کتاب در مجموعه SNSاست .
او تصریح کرد :نویسنده دوم این کتاب نیکولوس شیندل ، سکه شناس سرشناس اتریشی است ؛هم چنین مقدمه این کار توسط پرفسور آلرام (معاون آکادمی علوم اتریش و سکه شناس نامدار )و نیز خانم پرفسور ریکا گیزلن (دانشمند نامدار فرانسوی )نوشته شده است .

علاقمندان برای اطلاع بیشتر می توانند به لینک:
https://verlag.oeaw.ac.at/sylloge-nummorum-sasanidarum-iran-a-late-sasanian-hoard-from-orumiyeh
مراجعه کنند.
عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما