آموزش-اهداف و وظایف
واحد آموزش
یکی از وظایف حاکمیتی تعریف شده برای پژوهشکده هنرهای سنتی، آموزش است. این پژوهشکده در هر فصل،دوره های سه ماهه آموزش هنرهای سنتی را برگزار و از میان علاقمندان به فرا گیری این هنرها ثبت نام می نماید. آموزش ها بصورت عملی و در کارگاه های هنرهای سنتی و توسط اساتید و هنرمندان پژوهشکده صورت می پذیرد. آموزشها در دوره های مبتدی، متوسط و پیشرفته انجام و در پایان دوره گواهی به هنرجویانی که موفق به طی دوره آموزش شده و در مهارت لازم را کسب نموده باشد اعطا می گردد. در این واحد همچنین مسئولیت برگزاری نشست های تخصصی را نیز بر عهده دارد. این نشست ها بصورت سخنرانی و یا میز گرد برگزار می شود و در آن اساتید در حوزه مبانی نظری هنرهای سنیت به سخنرانی پرداخته و یا جلسه بصورت میز گرد و با مشارکت مدعون در بحث ادراه می شود. مستمعین این نشست ها عموماً دانشجویان رشته های مرتبط می باشد.
برگزاری کارگاه های آموزشی کوتاه مدت یک یا دو روزه نیز توسط واحد آموزش برنامه ریزی شده و در آن استادان متخصص فنون تخصصی در یکی از رشته های هنرهای سنتی را به علاقمندان آموزش می دهند.
با توجه به اینکه اساتید دانشگاههای هنری، مهندسی و معماری بازدید از کارگاه های پژوهشکده هنرهای سنتی را در برنامه های ترمی خود قرار می دهند، واحد آموزش پژوهشکده برنامه ریزی این بازدید ها را بر عهده داشته و کارشناسان این واحد دانشجویان را در این بازدیدها همراهی و پاسخگوی سئوالات ایشان هستند.
همکاران فعلی واحد آموزش عبارتند از: آناهیتا مداحی و نادیا تحویلداری.

All right reserved for the Research Institute and Cultural Heritage and Tourism © 2015

مجری سایت : شرکت سیگما